„ÓSMOKLASIŚCI Z WIZYTĄ NA UNIWERSYTECIE RZESZOWSKIM”

30 listopada grupa ok. 50 uczniów klas ósmych odwiedziła Uniwersytet Rzeszowski. Zostali bardzo miło przywitani przez władze i pracowników uczelni. Została przedstawiona prezentacja związana z wyborem szkoły ponadpodstawowej, a także możliwości kształcenia  w szkolnictwie wyższym. Poznali ofertę kierunków jakie proponuje Uniwersytet Rzeszowski. Bardzo ciekawą formą były zajęcia przygotowane w różnych laboratoriach. Uczniowie byli pod wrażeniem nowoczesności budynków, wyposażenia sal, a także szerokiej oferty kształcenia URZ. Młodzież obejrzała również w kinie film „Powrót Bena”. Po jego projekcji było spotkanie z panią psycholog, celem omówienia poruszanych w nim problemów. Wycieczka była pełna wrażeń, a uczniowie są chętni poznawać kolejne uczelnie. Została ona zorganizowana w ramach zajęć z doradztwa zawodowego i odbyła się pod opieką p. A. Jakubowskiej-Cetnar, p. R. Kusibab, p. D.Kruczek i p. K.Hochołowskiej.

fot. A. J-C.