W świetlicy dbamy o higienę

Myje się kotek, myje się miś

- i ja w łazience myję się dziś.

Bo to mydełko i ciepła woda

zaraz mi cudnej urody doda.

Przez ostatni tydzień w sali świetlicowej 31 rozmawialiśmy o higienie osobistej. Gościem specjalnym i autorytetem w temacie była nasza szkolna pani pielęgniarka. Przekazała dzieciom wszystkie najważniejsze informacje dotyczące dbania o higienę osobistą oraz odpowiadała na pytania. Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas. Później w oparciu o zdobytą wiedzę dzieci układały dobre rady/zasady na temat higieny.

Wspólnie uczyliśmy się myć ręce według instrukcji, ponieważ 15 października obchodzony był Światowy Dzień Mycia Rąk. Dzieci doskonale potrafiły wymienić sytuacje, w których należy myć ręce. Nie mogło też zabraknąć piosenki "Mydło lubi zabawę".

Na zakończenie wykonaliśmy pracę plastyczną - bo jak kąpiel to tylko z duuuużą ilością piany :).

I właśnie ta piana sprawiła naszym dzieciom najwięcej radości.

A. Pankowska

B. Kozioł