SPOTKANIE Z POLICJANTEM

W dniu 01.10.2019 r. Pani Pedagog mgr Anna Wiktor zorganizowała dla uczniów klas 0 oraz II i III spotkanie z przedstawicielami Policji w ramach realizacji Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „RAZEM BEZPIECZNIEJ” im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020.

Pani Policjantka omówiła zasady bezpieczeństwa uczniów podczas drogi do szkoły,            w szkole oraz zasady bezpiecznego powrotu. Zwróciła uwagę na bezpieczne poruszanie się dzieci po chodnikach, znajomość znaków drogowych, przestrzeganie zasad bezpiecznego poruszania się pieszych poza terenem miasta, używanie elementów odblaskowych wieczorem oraz na bezpieczne korzystanie ze ścieżek rowerowych pod opieką dorosłych. Podając uczniom ogólne rady „bezpieczeństwa" podkreśliła konieczność zachowania czujności w kontaktach z osobami nieznajomymi oraz wskazała na szereg zagrożeń środowiskowych. Dzieci zadawały wiele pytań dotyczących powyższej tematyki i uzyskiwały wyczerpujące odpowiedzi. Na zakończenie spotkania policjanci obdarowali dzieci odblaskami, dzięki którym będą bardziej widoczne na drodze.

To cenne spotkanie jest ważnym elementem procesu wychowawczego szkoły, wprowadzającym dzieci w rzeczywisty świat zagrożeń, który nie może być im obcy.

M. Nauka

fot. A. Wiktor, M. Nauka