OTWARCIE STREFY GIER STOŁOWYCH I PLANSZOWYCH

W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 9 W DĘBICY

27.09.2019 r. w naszej szkole miała miejsce uroczystość otwarcia STREFY GIER STOŁOWYCH I PLANSZOWYCH. Możliwość stworzenia tego miejsca zawdzięczamy wygranej w konkursie wolontariackim „Dobry pomysł” organizowanym przez Fundację ING Dzieciom. Fundacja ta zachęca pracowników ING do zaangażowania swoich kompetencji i czasu w rozwój lokalnych społeczności. Wolontariusze realizują swoje projekty z wybranym partnerem społecznym, przy wsparciu merytorycznym i finansowym Fundacji i Banku. W 2018 r. jednym ze zwycięskich projektów okazał się właśnie pomysł utworzenia STREFY GIER STOŁOWYCH I PLANSZOWYCH w naszej szkole. Dzięki wygranej  utworzono STREFĘ GIER, która jest efektem pracy wielu osób: dyrekcji, pracowników szkoły, wolontariuszy ING, rodziców, nauczycieli. Po  generalnym remoncie powstało miejsce, które ma na celu dostarczanie uczniom  radości z możliwości przebywania w nowoczesnym i przyjaznym dla uczniów otoczeniu, nawiązywania relacji rówieśniczych, rozwijanie sprawności motorycznej, spostrzegawczości, i refleksu. Ma ona służyć również promowaniu pozytywnych wzorców, rozwijaniu umiejętności społecznych i interpersonalnych.

Obchody  otwarcia STREFY GIER świętowaliśmy poprzez udział w części oficjalnej przygotowanej przez panie Martę Pitak i Katarzynę Rumin. Następnie uczniowie klas siódmych pod czujnym okiem nauczycieli wychowania fizycznego mieli możliwość skorzystania  z atrakcji jakie znajdują się w salach: szachowej, bilardowej i salce gier planszowych. Tego dnia w naszej szkole gościliśmy p. Andrzej Kania – dyrektora BANKU ING, p. Danutę Świętoń – koordynatora projektu oraz p. Beatę Dziurę i p. Martę Marć – wolontariuszki ING DZIECIOM. Gościem specjalnym był absolwent naszej szkoły  p. Bartłomiej  Pondo, wielokrotny mistrz ogólnopolskich turniejów bilardowych. W 2017 r. wywalczył złoto podczas Siedemnastej Edycji Mistrzostw Polski Biznesu w Bilard w grupie Super Pro. W rozgrywkach  drużynowych   zespół  „Pik” w składzie Bartłomiej Pondo i Mariusz Kołakowski również wywalczył tytuł Mistrza Polski.  Swoich sił próbował także w pojedynkach na skalę światową. Obecnie p. Bartłomiej  prowadzi swój klub bilardowy na krakowskim Kazimierzu. Podczas wizyty w naszej szkole zachęcał uczniów aby już w młodym wieku rozwijali swoje pasje i talenty.

M. Pitak, K. Rumin

fot. M. Pitak