A A A

OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA BOHATERON

- WŁĄCZ HISTORIĘ

 

Nasza szkoła w obecnym roku szkolnym bierze udział w tegorocznej czwartej edycji Kampanii BohaterON – włącz historię, której celem jest uhonorowanie żyjących uczestników Powstania Warszawskiego. Ludzi, będących jeszcze wśród nas- bohaterów, którzy z miłości do wolności i Ojczyzny poświęcili tak wiele. Mówiąc o ich historii i emocjach, a nawet marzeniach, pokazujemy nieco inną perspektywę powstania. W ten sposób chcemy pielęgnować pamięć o nich , włączając ją do świadomości młodego pokolenia Polaków, kształtując w nich szacunek dla ich patriotycznej postawy i podjętego trudu obrony Ojczyzny.

 

Akcja trwa od 01 sierpnia do 02 października, czyli 63 dni, tyle ile trwało Powstanie Warszawskie. W tej edycji organizatorzy zmienili zasady Kampanii. Nie rozprowadzają kartek, ale proszą, aby wykonać je samodzielnie.

 

Dlatego zorganizowaliśmy konkurs historyczno - plastyczny na kartkę do powstańca – uczestnika Powstania Warszawskiego.

Informacje o tym konkursie są umieszczone na tablicach informacyjnych na terenie szkoły.

Na parterze, obok sklepiku szkolnego, można obejrzeć wystawę zdjęć archiwalnych, a w szkolnej telewizji – migawki kronik filmowych, nakręcone przez uczestników walk powstańczych w 1944 roku.

 

Może będą one inspiracją do wykonania kartek dla powstańców, aby uczcić pamięć tych, którzy w sierpniu 1944 roku podjęli nierówna walkę o wolność stolicy i Polski.

 

Renata Baran

fot. SP9