CZY KAŻDY MOŻE ZOSTAĆ STRAŻAKIEM?

We wtorek (22 października) uczniowie klas 1a, 3b, 3e, 5c, a także zainteresowani uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w spotkaniu ze strażakami; panem kapitanem Janem Moskalem i panem brygadierem Jackiem Pawłowskim. Celem było zapoznanie uczniów z wykonywaną pracą, przedstawienie plusów i minusów, a także ścieżki edukacyjno – zawodowej. Panowie w bardzo profesjonalny sposób opowiedzieli o wykonywanej pracy, a także zwrócili uwagę uczniów na różne trudne sytuacje, które im towarzyszą. Dużą niespodzianką było ubranie chętnych uczniów w strój strażacki. Dziękujemy panom strażakom, a także p. Krzysztofowi Markowi, komendantowi Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy. Spotkanie zawodoznawcze zostało zorganizowane w ramach zajęć z doradztwa zawodowego przez p. A. Jakubowską – Cetnar.

fot. A. J-C.